31 януари 2011

Малко несериозност.. Sopar, the super-shopar


Това малко шопарче е нужна несериозност. Създадено е някъде в началото на 2007-ма година, от мен. Повечето персонажи, чиято форма то приема, са на аниме герои и на някои от вас вероятно ще са неизвестни, но комикса вярвам, че трябва да е независим. Макар, че чувството за хумор при всички е различно и може и да не ви се стори смешно, но.. реших да го споделя. Все пак на мен ми è забавно.

Рождените дни, сантименталностите и стареенето



 Рожденни дни


Възползвам се от случая да честитя РД-то на Ник’сино и Ве666ето =D Честита четвъртинка, мехехехе =D

Рождените дни, или както аз ги наричам „поредни обиколки около слънцето” ™ или „персонална нова година” ™, са дните, в които остаряваме. Дните, в които се отбелязва изминаването на една земна година, за нас. Дните, в които празнуваме/или честваме/ появяването си на този свят. Реално, ние съществуваме откъм 6-10 месеца, преди да се появим в света, но се брои само денят на раждането.

28 януари 2011

Сложността в живота




Защо живота ни е толкова сложен? Защо трябва да усложняваме всяко едно нещо? Естествено и тук, като навсякъде, ние сме основният фактор, а не обекта на разглеждане. Не живота е сложен, ние го правим сложен. Нищо не е сложно в тази вселена, стига да го разбереш. Но понякога е сложно да разбереш нещо. Защото човечеството има навика така да се самоомотава, че дори самото нещо да не е сложно за разбиране, все пак да е трудно за възприемане.

27 януари 2011

Третото...

Нека пробваме да намерим светлината в края на тунела...



Ще започна оттам, че това НЕ Е игра на АСОЦИАЦИИ! Но все пак може да се каже, че е игра – игра на мислене. Накратко – трябва да добавите 3-тото, към вече изброените едно или две понятия. По каква логика – вие сами си решете и преценете, но преди всичко, ПОМИСЛЕТЕ.

26 януари 2011

Скритата мода



Небезизвестен факт е, че хората, както повечето видове животни, сме си стадо. Това стадо, често се влияе от не точно лидера, не точно и от мнението на масата, а от подсъзнателното въздействие. Става въпрос, за този слух, който влияе без има нужда да се осъзнава. Тази мода, която идва без да се усеща. Мода в смисъл на „модел на подражание” или „готиното за времето си”. Това аз наричам „скрита мода на обществото” и сега ще ви изброя моите наблюдения за скромните ми 15-тина години, или колкото там са, на обществото и скритите модели, които са го съпътствали през този период... Разбира се, аз едва ли ще обхвана всички тези периоди, и едва ли всички които ще изброя, ще се съгласите, че са такива, но ще добиете представа за какво говоря ...

25 януари 2011

Фотография, снимане, компресиране … и подобни.

Фотография, снимане, компресиране … и подобни.
 

Ехх, фотография... По начало, така се нарича процесът на заснемане/снимане на радиация/светлина, чрез светлочувствителен медиум, каквито са лентата или съвременните сензори. Но в днешно време освен процес, фотографията се води и изкуство. Изкуство обаче, което за разлика от другите, е доста по-лесно достъпно. За това и в днешно време човек да се нарече фотограф е малко рисковано, ако няма здрав гръб, готов да понесе критиката. Критиката впрочем също е на път да стане изкуство, ако още не е, и е дори още по-достъпна, но за нея ще говоря друг път (освен вече казаното).

08 януари 2011

Ерата на нефта: За какво плащаме? За боклук!

Неизползваната част на закупуваните стоки . . .

За какво плащаме в днешно време:

§ Един път за стоката, съдържанието, важното за нас, което искаме да получим;
§ Втори път за марката, ако има такава, което е голям процент от цената на стоката;
§ Трети път за опаковката! Това засяга и темата ми.
§ Четвърти път за данъци, такси докато стигне до „нас”
§ Пети път за поддръжка/гаранция, ако има такива.